Jak poznat, že s tělem není něco v pořádku?
Zejména v období menopauzy žena poznává, že s ní není něco v pořádku. Hormony jsou doslova jako splašené, jsou v takzvané nerovnováze, což může stát za leckterými problémy. Prozraďme si proto, co taková hormonální nerovnováha způsobuje a co konkrétně může mít na svědomí.
Výkyvy váhy
Důsledkem hormonální nerovnováhy můžou být také výkyvy váhy čili jinými slovy kolísání tělesné hmotnosti. Pokud jste v poslední době zaznamenali, že vaše váha je doslova jako splašená, pravděpodobně se i vy potýkáte s hormonální nerovnováhou. Mám na mysli zejména nekonečné přibírání, ale na druhou stranu také viditelnou ztrátu kilogramů během chvilky. V souvislosti s výkyvy váhy dochází také k nepřiměřenému hladu, k zácpě, může dojít taktéž k suché kůži nebo k neutichajícímu pocitu únavy.
Problémy s vlasy
Pokud to s vašimi hormony není zrovna v pořádku, dojde také k problémům s vlasy, respektive dojde k řídnutí vlasů, které je až nepřiměřené bohužel. Pokud se k hormonální nerovnováze přidá ještě stres a celková psychická nepohoda, je najednou problém na světě.
Nespavost, kruhy pod očima
Jak poznat, že s vaším tělem není něco v nepořádku? Hormonální nerovnováha se projevuje mimo jiné i tím, že nevypadáte zrovna působivě po ránu. Máte viditelné kruhy pod očima, jelikož už nějaký ten pátek trpíte nespavostí. Se zhoršeným spánkem jde ruku v ruce také neobvyklé pocení během noci, což vede ke zvýšenému pocitu stresu.
V souvislosti se spánkem, respektive špatným spánkem a nespavostí, se pojí další symptom hormonální nerovnováhy. Je jím únava, která je už nějaký ten pátek doslova neutichající. Za únavou stojí hormon zvaný kortizol, který se produkuje v nadledvinkách a který je mimo jiné také stresovým hormonem. Pokud nějaký ten pátek už pociťujete únavu, pokud se však dobře stravujete a spíte dostatečně dlouho, asi potřebujete naprostý restart.