Parfémové know-how
Změna ročního období si žádá obměnu šatníku a nejen toho. Rozhodování při nákupu nového parfému bývá velmi těžké. Každá je něčím výjimečná a rozhodování neulehčí ani krásný flakonek. Jaké děláme nejčastější chyby při výběru nové vůně a podle čeho se rozhodnout?
Na tělo, nebo na oblečení?
Velké množství žen si při výběru parfému v obchodě nanese vůni přímo na kůži, kde pulzuje krev. V běžném životě pak ale stříká vůni na oblečení, to ovšem nevadí, jen je potom trochu jiná. Parfém nanášejte z větší vzdálenosti, aby dopadl jen lehký poprašek a nezpůsobil skvrny nebo nezničil látku. Chyba je také nastříkáni vůně na vnitřní zápěstí a následné tření. Zahřejou se tím jednotlivé složky, které se smíchají a jednotlivé vrstvy se nemohou správně rozvíjet. Po aplikaci je lepší počkat aspoň deset minut, než se vůně rozleží, a teprve potom se rozhodovat, jak je vám sympatická.
Podle postavy
Vodítkem pro výběr správného parfému může být například i stavba těla. Drobnějším postavám budou ladit květiny a drobnější koření, pepř, liči, passion fruit nebo pistácie. Velmi výrazné a opulentní tóny, jako jsou pačuli, pižmo, tuberóza, některé druhy růží, nebo dřevitý santal, patří k sebevědomým, vzrostlým a silnějším ženám. Pokud jste mladá, bude se k vám skvěle hodit pikantní dřevitá vůně. Ženám, které rády zůstávají u klasiky, se budou líbit jemné a méně nápadné zelené tóny chyprových esencí.
Do práce, nebo na večírek?
Žena by se taky měla řídit osobním vkusem a způsobem života. Na běžné nošení je vhodné používat lehčí toaletní vody. Na večírek nebo do divadla si můžete pořídit koncentrovanější parfém, ale pozor na množství. Ne vždy bývá těžký odér příjemný. Velkou roli hrají také roční období a oblečení. K létu patří spíš příjemnější nabíjející citrusy nebo květinově-ovocné vůně. Naopak v chladnějším období jsou vhodnější těžší a výraznější typy vůní. Dávejte pozor také při používáni současně jiných odlišně vonících přípravků. Může dojít k disharmonii, a vyvolání nepříjemného dojmu.