Zdraví

Bylinky pro pročištění střev. Jaké pomáhají?

Lidské tělo dostává prakticky denně pořádně zabrat. Zejména co se stravy týče. Aby vám dříve nebo později tělo nebo nějaký orgán nevypověděli svou službu, vyplatí se jednou za čas svá střeva pročistit. Nemusíte nutně přistupovat k detoxikaci, stačí vsadit na bylinky, na něž se vsází už od nepaměti. Potvrzují to naše babičky, které bylinkám věřily a dodnes věří.  

Nejdříve si nachystejte potřebné bylinky 

Než se pustíte do celkového pročišťování střev, musíte si nachystat potřebné bylinky. Nemůžete v tomto případě vařit z vody. Nabízí se však otázka, které bylinky jsou klíčové? Smíchejte si semena kopru, fenykl, koriandr, kmín a anýz. Přesně s těmito bylinkami se můžete do boje se znečištěnými střevy vydat.  

Směs bylinek se posléze zředí z padesáti mililitry obyčejné vody a zapijí se stejným množstvím vody čisté. Společně pročistí nejen střeva, ale také vyléčí žaludek a napomůžou k přirozenému pročištění jater.  

Druhý den je povoleno lehké jídlo 

Máte za sebou první den bylinkové očisty? Následuje den druhý, kdy si můžete dopřát lehké jídlo. To vám dodá potřebnou sílu a taky dobrou náladu, jež v těchto dnech nejvíce potřebujete. Ostatně lehké jídlo není nijak v rozporu s celkovou očistou, do které jste spustili.  

Opět vsaďte na přichystanou bylinkovou směs, kterou opět nasypete do padesáti mililitrů obyčejné vody. K tomuto kroku musí dojít rovnou čtyřikrát denně, a to v osm ráno, v půl jedenácté dopoledne, poté pak v jednu a ve tři hodiny dopoledne.  

A co třetí den?  

Třetí den se také aplikuje čistící klystýr. Po prvním klystýru se pije až 200 ml bramborové šťávy (ideálně syrové pocházející z růžových brambor). Tento nápoj se dále pije po dobu sedmi dní po skončení očisty. Zpravidla v dopoledních hodinách.  

Po sedmi dnech se může bramborová šťáva nahradit mrkvovou nebo jablečnou směsí, zpestřeny mohou být i o šťávu z červené řepy.