Jak vyčistit čalouněnou sedačku?
Pohovky bohužel velmi trpí, vždyť je využíváme dnes a denně. Pohovky jako takové jsou dnes poměrně drahé zboží, a tak bychom se měli starat o to, aby byl gauč nebo pohovka v jako novém stavu. Pokud se zrovna chystáte na plánovaný jarní úklid, rozhodně byste měli určitý čas věnovat i pohovce, na které jsou dost možná skvrny od vína, limonády nebo například pozůstatky různých zbytků od jídla. Zejména na čalouněných pohovkách se velice často usazuje prach, který najednou vidíte naprosto zřetelně, jelikož skrze okno opět svítí sluneční paprsky. Abyste nemuseli investovat do nové pohovky, máme pro vás několik tipů, jak svou pohovku zachránit.
Dodat pohovce zbrusu nový vzhled, to není nic snadného. Vyžaduje to trochu času, co vám budeme povídat. V případě, že jste připraveni se vrhnout do čištění pohovky, máme pro vás několik tipů, které se vám mohou při čištění sedačky rozhodně hodit.
Zbavte se šikovně prachu
Prachu jste si možná na pohovce během zimy nevšímali proto, že do místností jen málokdy svítilo sluníčko. Jenže nyní sluníčko svítí na plné obrátky, a tak musíte všudypřítomný prach zkrátka a dobře odstranit. Prach snadno odstraníte například tak, že pohovku vykartáčujete jemným kartáčkem, pomoct může i mokrý (ale hodně vyždímaný) hadřík.
Zbavte se také mastných skvrn
I mastné skvrny jsou to, co člověku vadí na pohovkách. Mastné skvrny jsou bohužel velmi viditelné a těžko odstranitelné, pokud si nevezmete na pomoc ocet nebo citron. S pomocí těchto dvou pomocníků odstraníte snadno nejen skvrny od barvy, ale také skvrny od vajec nebo třeba piva.
Oživte vybledlé barvy pohovky
I když jste vydrhli gauč kompletně celý, stejně vám vadí, že nemá tak zářivou barvu jako kdysi? I s tím poradíme. Vybledlé barvy oživíte domácím přípravkem našich babiček, který se skládá z destilované vody, čistého konzumního lihu, glycerinu a mýdlových vloček.